CHORAS DAGILĖLIS

CHORAS DAGILĖLIS

Vieta

„VAIDILOS” TEATRAS, A.Jakšto g. 9, Vilnius

Trukmė

2 valandos.

Data, laikas

25 lapkričio 2018

18:00

Aprašymas

DAGILĖLIS IR REMIGIJUS ADOMAITIS
Kas paskatino įkurti chorą ir eiti muzikiniu keliu?
Jeigu sąžiningai – nežinau. Mano mama ilgą laiką dainavo įvairiuose choruose, tėtis turėjo gerą klausą, o abi seserys muzikantės. Tėvai manė, kad vaikai turi gauti muzikinį išsilavinimą tam, kad augtų truputį kitokiais žmonėmis. Na, o apie berniukų chorą svajojau nuo vaikystės. Likimas lėmė, kad šviesios atminties chorvedys Juozas Kubilius pasikvietė mane į Klaipėdos berniukų chorą „Gintarėlis“. Vėliau atvažiavau į Šiaulius – netyčia.
Kokie momentai labiausiai džiugina Jus ir chorą „Dagilėlis“?
Labiausiai džiugina, kai per koncertą pavyksta sukurti aurą, kai visi kvėpuoja vienu ritmu, jaučia tą patį, muzika liejasi – tikrai būna dienų lyg tyčia. Kada klausytojas tave supranta iš pirmos gaidos, o mes suprantame jį.
Įsimintina akimirka choro „Dagilėlis“ gyvenime. Kokia ji?
Kiekviena kelionė palieka atmintyje ryškią žymę. Pirmoji kelionė į Ameriką, kai per 18 dienų choras dalyvavo 25-iuose koncertuose. Regis, galėjom dainuoti dar ir dar, nors vaikams krūvis buvo milžiniškas. Kelionė į Kiniją buvo įdomi – visiškai kitokia kultūra, kitokie potyriai, konkursas, laimėjimai, Didžioji Kinų siena. Įvairių jausmų sintezė atrakina labiausiai įsimintinas akimirkas. Asmeniškai man itin svarbus vienas momentas, kai dar 1997 metais dalyvavome konkurse Gisene, Vokietijoje. Po pasirodymų rašė balus – nuo žemiausio iki aukščiausio. Kai kažkas gavo pirmąjį diplomą, atsidusau: puiku, mes ne paskutiniai. Kai  pranešėjo rankose liko vos keli diplomai, apėmė lengvas išgąstis, o šokas ištiko tuomet, kai sužinojau, jog teks dalyvauti konkurse dėl didžiojo prizo. Vaikai buvo baseine, juos teko gaudyti. Kuriozinių situacijų buvo nemažai, bet galutinis rezultatas nudžiugino – laimėjome pirmąjį choro konkursą. Taip pat svarbus ir kiek netikėtas buvo 1999 metais iš Italijos mieste Arece vykusio chorų konkurso parsivežtas aukso medalis. Pirmieji laimėjimai bene labiausiai įsirėžė į atmintį.
Jeigu visą choro „Dagilėlis“ gyvenimą reikėtų apibūdinti vienu muzikiniu kūriniu, koks tai būtų kūrinys?
Tokio kūrinio mes neturime. Nestovime vietoje, vis einame į priekį ir ieškome naujų kūrinių. Šiuo metu pagrindą sudaro mišriam chorui parašyti kūriniai. Iš kartos į kartą pereinantis „Kur giria žaliuoja“, Kalėdoms tinkantis– „Resonet In Laudibus“,www.dagilelis.lt

______________________________________________________

Pirkdamas bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas, o jo nuotraukos viešinamos "Vaidilos Klasika" internetinėje svetainėje, žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose.

 

Programa

Ola Gjeilo „The Ground“ (Žemė)
Juozas Naujalis  „Tyliąją naktį“
Randall Johnson ”Sanctus”       
Giulio Caccini  „Ave Maria“
Georg Friedrich Händel „Canticorum jubilo“
Benjaminas Gorbulskis „Mano gimtinė“
Donald Moore „The chariot spiritual“
Jerry Herman „Hello, Dolly“
Nijolė Sinkevičiūtė „Bildukas“                             
Mateo Flecha „Riu, riu, chiu“     

Solistas Ignas Šimkūnas

Becki Slagle Mayo „Tylią, šventą naktį“
Sarah Hopkins „Past life melodies“
Keith Hampton „Praise His Holy Name“                   
James Pierpont „Jingle bells“

Atlikėjai

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“
Meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis
Koncertmeisterė Daiva Šulcaitė
Solistas Ignas Šimkūnas

Pirkti

Kontaktai

„VAIDILOS KLASIKA”
LT-20123, LIETUVA
+370 67202265
info@vaidilosklasika.ltIstorija
Kūrėjai