OPEROS PASAULYJE | V.Kuprevičienė, M.Rojus, A.Žvirblytė

OPEROS PASAULYJE | V.Kuprevičienė, M.Rojus, A.Žvirblytė

Vieta

„VAIDILOS” TEATRAS, A.Jakšto g. 9, Vilnius

Trukmė

1 val. 30 min.

Data, laikas

18 lapkričio 2018

18:00

Aprašymas

VI tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio Vilniuje koncertas

Teatralizuotame koncerte pasirodys pasaulines scenas užkariauti jau spėję vokalistai: publikos numylėtinis MINDAUGAS ROJUS (baritonas) ir charizmatiškoji VILIJA KUPREVIČIENĖ (sopranas). Po jos gastrolių Vokietijoje susižavėję kritikai rašė: „Nauja žvaigždė iš Lietuvos Vilija Kuprevičienė savo unikaliu balsu sukėlė audrą Leipcigo Gewandhauze.“ Vokalistams akompanuos LMTA profesorė pianistė Aleksandra Žvirblytė.

Daugiau informacijos apie VI tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org 

VILIJA KUPREVIČIENĖ
Kodėl pasirinkote muzikės kelią?
Nors mano gyvenime buvo ir ne muzikinis kelias, visgi su muzika palaikyti santykius mane paskatino vyro liga. Kai jis pakilo iš ligos patalo, buvau labai laiminga ir nusprendžiau surengti koncertą. Man pasisekė – mane pastebėjo ir taip pradėjau eiti  profesionalios dainininkės keliu, kurį nusitiesiau per gana trumpą laiką. Beje, vyro skatinimas dainuoti man taip pat svarbu. Muzikos kelias man patinka, nes čia telpa viskas – drama, meilė, nusivylimas, džiaugsmas, laimė.
Kokie momentai labiausiai džiugina muzikoje?
Labiausiai džiugina publikos reakcija, kuomet po koncerto prieina žmonės ir išsako savo jausmus, kuriuos sukėlė mano atlikimas. Jų emocijos, džiaugsmas – kažkas nepaprasto. Taip pat džiugu, jog pati esu tokiame lygyje, kuomet dainuoju jau ne tik techniškai, bet laisvai, kupina jausmų. Pripažinsiu, kad tai pasiekti man buvo labai sunku.
Gal galite išskirti pačią laimingiausią akimirką savo gyvenime?
Sėkmingai atlikta operacija vyrui ir tai, kad jis liko gyvas. Laikotarpis, kuomet slaugiau vyrą, buvo itin sunkus, tačiau tuo pačiu sustiprėjau dvasiškai ir tuo pačiu tai mane pastūmėjo dainuoti.
Jeigu savo gyvenimą reikėtų apibūdinti vienu muzikiniu kūriniu – koks tai būtų kūrinys?
„Traviata“. Šį kūrinį labai išgyvenu. Iš atlikimo pusės – jį reikia paruošti itin atsakingai, išgyventi itin emocionaliai. O pats kūrinys yra meilė ir kančia, kas taip pat artima.

MINDAUGAS ROJUS
Kodėl pasirinkote muziko kelią?
Muzika mano gyvenime svarbų vaidmenį vaidina nuo pat vaikystės – dainavau chore. Baigęs mokyklą apie muziko kelią negalvojau, tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad be jokio išankstinio pasiruošimo ar meno mokyklų baigimo įstojau į Šimkaus konservatoriją. Ėmiau gilintis į muziką, buvo įdomu. Likimas lėmė, kad dabar esu tas, kas esu.
Kokie momentai labiausiai džiugina einant muzikiniu keliu?
Man patinka, kaip dabar madinga sakyti, būti ne komforto zonoje. Nuoseklus darbas su režisieriumi dažnu atveju tampa tikru iššūkiu, tačiau pavykus pasiekti rezultatą jausmas būna nepakartojamas – suvokiu, kad aš tai padariau.
Gal galite išskirti pačią laimingiausią akimirką savo gyvenime?
Šeimos sukūrimas ir dukters gimimas.
Jeigu savo gyvenimą reikėtų apibūdinti vienu muzikiniu kūriniu – koks tai būtų kūrinys?
Puccini “Nessun dorma”.

 

______________________________________________________
Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į „Vaidilos klasikos“ koncertus neįleidžiami.

Pirkdamas bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas, o jo nuotraukos viešinamos "Vaidilos Klasika" internetinėje svetainėje, žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose.

Programa

Koncerte skambės gražiausios operų arijos ir duetai.

Atlikėjai

Vilija Kuprevičienė (sopranas)
Mindaugas Rojus (baritonas)
Aleksandra Žvirblytė (fortepijonas)

Pirkti

Kontaktai

„VAIDILOS KLASIKA”
A.JAKŠTO G. 9 , VILNIUS
LT-20123, LIETUVA
+370 672 55095
info@vaidilosklasika.ltIstorija
Kūrėjai